Karboksyterapia - największe odkrycie od czasu wynalezienia toksyny botulinowej już w Shintai Day SPA
Karboksyterapia to wykorzystanie procesów znanych od lat trzydziestych XX wieku oraz technologii zabiegów XXI wieku.
Na czym polega karboksyterapia?
Karboksyterapia to zabieg polegający na wprowadzeniu w skórę CO2 za pomocą specjalnego urządzenia generującego małe nakłucia.
Doprowadzenie dwutlenku węgla pod skórę powoduje zwiększenie przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do leczonego obszaru. W skórze gromadzą się naturalne czynniki wzrostu np. śródbłonka naczyniowego dzięki czemu następuje poprawa mikrokrążenia i dochodzi do odnowy komórek. Przywrócona jest również sprawniejsza cyrkulacja chłonki gromadzonej przy obrzękach zarówno w małych obszarach jak dolne powieki oraz dużych np. kończyn dolnych.
Kolejną reakcją wywoływaną przez CO2 jest kontrolowany stan zapalny który powoduje stymulację fibroblastów do tworzenia kolagenu. Dzięki temu skóra staje się grubsza a co za tym odmłodzona.
Wprowadzone CO2 działa destrukcyjnie na komórki tłuszczowe, które pękają uwalniając triglicerydy. Uszkodzeniu pod wpływem CO2 ulegają również struktury przyczyniające się do powstawania cellulitu.
Na jakich okolicach można wykonać zabieg karboksyterapii?
- owłosiona skóra głowy - wzmocnienie cebulek włosów i zapobieganie ich wypadaniu
- skóra pod oczami i kurze łapki- redukcja cieni pod oczami, wałeczków pod dolna powieką z tkanką tłuszczową, pogrubienie naskórka i redukcja zmarszczek
- skóra twarzy, szyi i dekoltu- redukcja zmarszczek po przez pobudzenie procesów syntezy kolagenu, regeneracji skóry i mikrokrążenia
- podbródek - redukcja tkanki tłuszczowej i pobudzenie syntezy kolagenu
- brzuch, pośladki, uda, kolana, łydki - redukcja tkanki tłuszczowej oraz cellulitu
- dłonie - regeneracja skóry i poprawa kolorytu
- blizny i rozstępy- regeneracja tkanek i redukcja widoczności defektów
Z jakimi zabiegami można łączyć karboksyterapię?
Karboksyterapię można wykonywać jako samodzielną kurację lub łączyć z wieloma zabiegami medycznymi i kosmetologicznymi. Celem ustalenia optymalnych kuracji zalecamy bezpłatne konsultacje z kosmetologiem. Dla przykładu, w terapiach redukujących tkankę tłuszczową i cellulit, karboksyterapię zalecamy w połączeniu z zabiegami masażu podciśnieniowego t.j. Endermologia LPG. Karboksyterapia przyspiesza i optymalizuje efekty zabiegu liopolizy iniekcyjnej.
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg daje odczucia zbliżone do ukąszenia komara lub zabiegu akupresury. Igiełki są bardzo cienkie a maszyna generująca nakłucia może pracować szybko i z ciśnieniem ok. 4,5 Bara co dodatkowo zmniejsza odczuwalność zabiegu.
Ile zabiegów należy wykonać?
Liczba zabiegów uzależniona jest od okolicy zabiegowej i celu kuracji. Seria to średnio 6-10 zabiegów, procedurę wykonuje się dwa razy w tygodniu przez 3-4 tygodnie. Na ciele zabieg trwa ok. 30 min., na twarzy ok. 15min.
Jakim urządzeniem wykonywany jest zabieg?
Karboksyterapia w naszych gabinetach wykonywana jest urządzeniem CARBOXYTHERAPHY MEDIKA. Urządzenie MEDIKA w porównaniu do innych sprzętów tego typu, wykazuje najniższą odczuwalność zabiegu. W MEDIKA zoptymalizowano kluczowe parametry zabiegu, mające wpływ na skuteczność zabiegu i odczucia pacjenta.
Czy zabieg karboksyterapii jest bezpieczny?
Wszystkie elementy mające kontakt ze skórą pacjenta są jednorazowe. Urządzenie jest zgodne z normami ISO 9001, ISO 13485, EN 60601-1-2 oraz posiada oznakowania CE.
Jakie są przeciwwskazania są zabiegu?
- ciąża,
- niewydolność serca,
- niewydolność oddechowa,
- niektóre choroby nerek lub wątroby,
- zapalenie żył.
Masz pytania? Skontaktuj się z naszymi kosmetologami i umów się na darmową konsultację.