Okulary spersonalizowane

Dlaczego warto zainwestować w indywidualne okularowe soczewki progresywne?

Innej konstrukcji okularów progresywnych potrzebuje kierowca, innej konstrukcji nauczyciel, a jeszcze innej pielęgniarka.

Wyobraź sobie okulary, których soczewki zaprojektowano i wyprodukowano przy uwzględnieniu twoich indywidualnych parametrów jako użytkownika okularów. Parametry te, to między innymi: preferowana odległość czytania, kąt nachylenia oprawy okularowej względem twarzy, krzywizna oprawy, odległość między rogówką a soczewką, a nawet prawo czy leworęczność oraz styl życia – np. czas spędzany przy komputerze, korzystanie z odległości bliskich – czytanie, prowadzenie samochodu, praca w pomieszczeniach, uprawianie sportu.

Ponadto brana jest pod uwagę różnica w mocach między soczewką prawą i lewą, a także wielkość addycji, czyli różnicy w mocach do dali i bliży dla każdego oka w celu zapewnienia prawidłowej harmonizacji widzenia obuocznego.

Wszystkie te parametry modyfikują konstrukcję personalizowanych soczewek okularowych na tyle, że osiągamy maksymalną ostrość widzenia, stabilny obraz bez efektu „pływania” odczuwanego często w soczewkach progresywnych niższych konstrukcji, naturalne, łatwe przejście między dalą, odległościami pośrednimi i bliżą oraz wyraźne i naturalne widzenie na każdą odległość i we wszystkich kierunkach.

Jest to możliwe dzięki technologii cyfrowej, która pozwala z dokładnością do jednego punktu w przestrzeni zaprojektować i wykonać najlepsze, indywidualne, przeznaczone specjalnie dla nas, soczewki progresywne.

Warto pamiętać, że dla mocy znajdujących się na recepcie można wyprodukować nieskończenie wiele różnych wariantów okularowych soczewek progresywnych, recepta bowiem, zawiera mniej niż połowę parametrów niezbędnych do wyprodukowania indywidualnych okularów progresywnych. Prawidłowo wykonane spersonalizowane okulary progresywne w sposób naturalny stają się częścią naszego narządu wzroku i nie trzeba się do nich „przyzwyczajać”.

Skoro nie ma rzeczy uniwersalnych i ta sama recepta od okulisty może skutkować różnymi konstrukcjami okularów (w zależności od naszej fizjonomii, ale również od stylu życia i warunków w których z okularów będziemy korzystać), warto zapytać swojego optyka o spersonalizowane soczewki progresywne.

Poznaj największych ogłoszeniodawców UrsynówAZ