Szczoteczka soniczna, popularny sposób na oczyszczanie twarzy

szczoteczka soniczna, shintai day spa, ursynów, spa kabaty

Mówi się, że w 2 minuty potrafi wykonać perfekcyjny demakijaż, a jej systematyczne używanie potrafi zniwelować zmarszczki na twarzy. O czym mowa? O hicie kosmetycznym ostatnich miesięcy ? szczoteczce sonicznej.

Szczoteczki do oczyszczania twarzy to popularne gadżety, których używa wiele kobiet. To one pierwsze pojawiły się w drogeriach, by przygotować miejsce szczoteczce sonicznej. Ta wersja jest o wiele bardziej bezpieczna ? zwłaszcza do pielęgnacji cer wrażliwych i skłonnych do podrażnień.
Szczoteczka soniczna wykorzystuje fale dźwiękowe, które wprawiają ją w ruch. Dzięki tej technologii możliwe jest wykonywanie nawet 300 ruchów oscylacyjnych w przód i w tył na sekundę.  Demakijaż za jej pomocą skutecznie usuwa makijaż, złuszcza naskórek, pobudza krążenie, a nawet opóźnia starzenie się skóry.
Urządzenie wykonano z antybakteryjnego silikonu ? co sprawia, że utrzymanie jej w czystości nie sprawia problemu.


Jak używać szczoteczki sonicznej?


Regularne mycie twarzy za pomocą myjki sprawia, że skóra twarzy nie tylko jest gładka i bardziej oczyszczona, ale i dobrze wchłania preparaty pielęgnacyjne. Niemniej przed wykonaniem demakijażu twarzy należy zmyć tusz z oczu za pomocą wacików.
Kolejno nakładamy na twarz, szyję, dekolt preparat do mycia i wykonujemy koliste ruchy. Wiele ze szczoteczek wyposażono w automatyczny timer i prędkość, którą same możemy określać. Jeśli jednak szczoteczka nie ma wbudowanego czasu pracy najlepiej demakijaż zacząć od ok. 1 minuty stopniowo go zwiększając. Ważne by nie dociskać urządzenia zbyt mocno do twarzy. Po zakończeniu demakijażu warto pamiętać o dokładnym umyciu i wytarciu szczoteczki.
Rezultaty stosowania myjki sonicznej widać już po tygodniu ? bardziej rozświetlona, sprężysta i wyraźnie gładsza cera pozbawiona zmarszczek mimicznych. Dlatego jeśli borykamy się z problemami skórnymi, warto w nią zainwestować, aby sprawdzić, jak sobie z nimi poradzi.


Shintai Day Spa Ursynów - Kabaty

Poznaj największych ogłoszeniodawców UrsynówAZ